Projekty domów z poddaszem –  argumenty “za”

projekty domów z poddaszem

Projekty domów z  poddaszem, mimo że są bardzo często kupowane i realizowane, wzbudzają u niektórych klientów biur projektowych sporo kontrowersji. Najwięcej obaw wzbudzają pomieszczenia na poddaszu ze względu na istniejące skosy, czasem belki czy podpory. Jednak dom z poddaszem ma tyle zalet, że trzeba je tu wypunktować.

Argument 1 – posiada zalety domu parterowego i domu piętrowego jednocześnie

Dwa w jednym – tak  chciałby się powiedzieć o projektach domów z poddaszem. Mają zalety domu parterowego:

-jest blisko natury, połączony z ogrodem tarasem, z wyjściem z salonu do ogrodu,

– życie rodzinne i towarzyskie koncentruje się na parterze, gdzie zlokalizowany jest salon i kuchnia,

-parter może stanowić otwartą przestrzeń, co optycznie powiększa powierzchnię,

-parter wyposażony jest w duże przeszklenia.

Ze względu na strefę nocną (ewentualnie pokoje dziecięce i pokoje do pracy) poddasze ma zalety domu piętrowego:

– są odpowiednie warunki do pracy, nauki i odpoczynku (odgłosy życia domowego z parteru mogą być wytłumione przez dobrą izolację),

-balkony usytuowane przy sypialniach,

-widoki z okien na okolicę.

Argument 2 – wiele możliwości zagospodarowania poddasza

Najczęściej pomieszczenia na poddaszu przeznacza się na sypialnie. Jest tam też miejsce na łazienkę i przynajmniej jedną garderobę. Wszystkie wnętrza oddziela się ścianami. Jest to dobra opcja, gdy dom zajmuje 4-5 domowników, z których każdy potrzebuje prywatności. Natomiast gdy dom zajmują tylko rodzice albo rodzice z jednym dzieckiem w wieku nastoletnim, wówczas poddasze może stanowić jedną całość. Szczególnie kreatywna młodzież ma wiele ekscentrycznych, a przy tym ciekawych pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca.

Poza tym na poddaszu można urządzić na przykład siłownię, pracownię malarską, pokój telewizyjny czy wyciszyć pokój do muzykowania czy słuchania muzyki.

Projekty domów z poddaszem to oferta dla osób kreatywnych, stawiających na oryginalność, ceniących wygodę, a przy tym oszczędnych.