Przejrzyste koszty budowy na każdym etapie realizacji projektu

Niezwykle istotną kwestią w przypadku budowy domu są koszty, jakie musi ponieść inwestor, tych niestety nie brakuje i mocno obciążają domowy budżet. Można je poznać już na etapie wyboru projektu domu, jeśli zdecydujemy się na taki z kosztorysem. Chodzi tutaj o gotowy projekt z wyceną, dzięki czemu inwestor zyskuje wgląd do szacunkowych wydatków związanych z realizacją całej inwestycji, łącznie z wyszczególnieniem wszystkich etapów budowy.

W jaki sposób można z łatwością oszacować koszty budowy swojego wymarzonego domu? Wybierz projekty domów piętrowych z kosztorysem

projekt-domu-asteria

Jeśli wiemy już, gdzie chcielibyśmy zamieszkać i na jakie rozwiązania się zdecydować, mamy też wybrany projekt, przychodzi czas oszacowanie tego, jaki będzie miał wybrany dom piętrowy koszt budowy. Pomocnym narzędziem okazuje się być kosztorys, pozwalający na szczegółowe zaplanowanie, nadzorowanie i rozliczanie każdego etapu budowy domu. Projekty domów jednorodzinnych piętrowych z kosztorysem obejmują szereg etapów dotyczących budowy, zaczynając od wykonania fundamentu, a kończąc na stanie deweloperskim nieruchomości. Kosztorys jest oczywiście uproszczony i zawiera uśrednione ceny poszczególnych usług, dlatego może w mniejszym lub większym stopniu odbiegać od rzeczywistych kosztów, jakie poniesie inwestor. Dokument ten pozwala łatwiej rozplanować budżet i zorientować się w tym, ile trzeba mieć funduszy do realizacji przedsięwzięcia. Składają się na niego różne zestawienia – materiałów i sprzętów budowlanych czy robocizny. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kosztorys nie uwzględnia wszystkiego. To co zostanie w nim zawarte, zależy od osoby go sporządzającej. Inwestor może zdecydować się na bardzo szczególny kosztorys, gdzie zostaną dokładnie i wyczerpująco opisane wszystkie działania, co jednak nie zawsze jest niezbędne i wiąże się z wyższymi kosztami zakupu samego projektu. Czego wobec tego nie znajdziemy w tym dokumencie?

• Kosztów wykończenia budynku,
• Kosztów przygotowania placu budowy,
• Kosztów ogrodzenia,
• Ceny działki.
• Kosztów doprowadzenia przyłączy.