Trendy w budownictwie nowoczesnym 2015

domy parterowe nowoczesne

Trendy, zarówno w budownictwie jak i w innych branżach, mają to do siebie, że zmieniają się co roku. Jeśli chcesz być na czasie musisz podążać za trendami, jednak w nowoczesnym budownictwie coraz częściej przywiązuje się większą wagę do funkcjonalności domu i niskich kosztów utrzymania. Zasobność naszego portfela jest bowiem w większości przypadków najważniejszym i decydującym czynnikiem.

Chociaż domy wielopoziomowe wracają powoli do łask, nadal najpopularniejsze są domy parterowe nowoczesne.  Sposobem na zaoszczędzenie na materiałach budowlanych, a potem na zmniejszenie stało się budowanie w stylu eko. Moda na stosowania materiałów naturalnych dotarła  do nas ze Skandynawii. W nowoczesnych domach stosuje się wiele przeszkleń, które nie tylko tworzą charakter i dają doskonały efekt wizualny. Dzięki nim do wnętrza wpada więcej światła, co zmniejsza zużycie prądu. Przeszklenia uwydatniają modne obecnie grafitowe dachówki.

domy parterowe nowoczesne

Kolorystyka nowoczesnych domów parterowych jest pogodniejsza i żywsza niż wcześniej. Odważniejsze kolory zaczęto stosować również do wykończeń elewacji. Nowoczesność w budownictwie to często niemal synonim minimalizmu. Nadal aktualne jest klasyczne zastawianie bieli i czerni w projektowaniu wnętrz. Popularne stały się ostatnimi czasy takie barwy jak zieleń, brąz, beż, z dodatkiem pomarańczy. Charakteru wnętrzom dodają obecnie popularne futrzane dodatki.

Wybierając projekt wymarzonego domu, jego wystrój i kolorystykę należy pamiętać, że ta przestrzeń będzie nas otaczać przez lata. Warto na spokojnie pomyśleć przed podjęciem ostatecznej decyzji.