Dom dla szczęśliwej rodziny

projekty domów z poddaszem

Ze względu na to, że Polacy zaczęli cenić sobie mniejsze ale bardziej funkcjonalne domy, wzrasta zainteresowanie domami z poddaszem. Sprawdzą się one dla par bez dzieci i singli, lub dla małych rodzin.

Gdy oglądamy projekty domów z poddaszem naszym oczom ukazuje się klasyczny domek z białymi ścianami i szarym lub czerwonym dachem. Jest on symbolem szczęśliwej, kochającej się rodziny i spokojnego życia na wsi, z dala od zgiełku wielkich miast. Jeśli chcemy mieć właśnie taki domek jak z bajki, należy wybrać klasyczne kolory bieli na ścianach i szarości na dachu. Jeśli chcemy się wyróżnić można pomalować jedną lub dwie ze ścian na czerwono. Pamiętajmy jednak, że jest ot bardzo odważne posunięcie, gdyż dom będzie widoczny z daleka.

Biała elewacja daje efekt świeżości. Często wybieranymi barwami są: jaśmin, śmietanka lub kość słoniowa.

Również ciemne kolory elewacji, stosowane z umiarem, mogą dać niesamowity efekt, jak na przykład kładąc jasnoszary klinkier. Do szarej barwy pasują takie materiały, jak szkło, czy metal. Takie połączenie daje efekt industrialny i również wyróżni dom na tle innych.

Przy wyborze koloru elewacji należy kierować się nie tylko osobistym gustem, ale również kolorem otoczenia, środowiskiem i kolorem budynków znajdujących się w sąsiedztwie.

Należy dopasować do siebie kolor elewacji, dachu, a także stolarki okiennej. Można poprosić o pomoc w doborze kolorów specjalistę.