O zaletach domów z poddaszem

Projekty domów z poddaszem  przeznaczonym na cele mieszkalne są najbardziej popularne. Mogą to być zarówno domy parterowe jak i piętrowe. Z czego wynika ich popularność u inwestorów? Przede wszystkim tanim kosztem można uzyskać dodatkowa powierzchnię mieszkalną i to niemałą.

Poddasze ma, co prawda, wady, a są to skosy, ale to nie zawsze jest przeszkoda. Skosy czy filary można wykorzystać, oryginalnie aranżując pomieszczenia. Pokoje na strychu są zwłaszcza lubiane przez młodszych członków rodziny, którzy w niebanalny sposób mogą tam urządzić swoje „królestwo”. Poddasze można zagospodarować w ten sposób, że może ono stanowić jedno przestronne pomieszczenie, albo podzielić na zamknięte sypialnie. Sposób wykorzystania tej najwyższej kondygnacji zależny jest od potrzeb danej rodziny.

Projekty domów z poddaszem są też wybierane dlatego, by prowadzić budowę dwuetapowo. Najpierw następuje wykończenia parteru (w przypadku domów piętrowych – parteru i piętra), gdzie można już wygodnie mieszkać, a poddasze wykorzystywać na cele gospodarcze (suszarnia, składzik itp.). Po pewnym czasie, gdy są już środki finansowe czy też zaistnieje potrzeba uzyskania kilku dodatkowych pokoi, można przystąpić do adaptacji strychu.

W ofertach biur projektowych można znaleźć zarówno domy z użytkowym poddaszem  w tradycyjnym stylu jak też i nowoczesne budynki budowane w nowoczesnych technologiach.