Nowoczesne domy zamiast mieszkań

Projekty domów Domywstylu

Posiadanie własnego lokum jest marzeniem każdego młodego małżeństwa. Niestety nie zawsze warunki finansowe na taki luksus pozwalają. Młodzi zamieszkują kątem u rodziców, albo zmuszeni sytuacją konfliktową wynajmują za spore pieniądze lokale od obcych ludzi. Praca, oszczędzanie, kredyty mieszkaniowe i rodzinne wsparcie mogą pomóc zrealizować marzenie i wówczas pojawia się dylemat – mieszkanie czy dom.

W przeciwieństwie do drugiej połowy XX wieku, dziś różnica cen pomiędzy dobrej klasy apartamentem w bloku na zamkniętym osiedlu i kosztem budowy domku jednorodzinnego o powierzchni 50 m2 są porównywalne zwłaszcza, jeśli można przeglądać setki takich projektów w Internecie i porównywać koszty ich budowy.

Projekty domów nowoczesnych nie tylko uwzględniają jak najniższe koszty budowy, ale też dzięki możliwości adaptacji oraz wykonaniu kosztorysu pozwalają na wcześniejszą realną ocenę własnych możliwości. Zanim podejmie się decyzję czy kupować apartament czy inwestować w dom, do dyspozycji są ścisłe kalkulacje uwzględniające wszystkie przeciętne koszty rynkowe materiałów i robocizny.

Wśród projektów domów nowoczesnych można też znaleźć wiele ich rodzajów różniących się metrażem powierzchni użytkowej, ilością kondygnacji czy rozwiązaniami architektonicznymi w znaczący sposób wpływającymi na koszty budowy. Rezygnacja z kominka lub antresoli może mieć wpływ na decyzję o wyborze konkretnego modelu domu.