Ekologiczny dom z drewna

projekty domów drewnianych

Moda na ekologiczny styl życia, jaka zawitała do Polski wraz z wejściem do Unii Europejskiej nie ominęła również budownictwa. Domy z kontenerów, modułowe, holenderskie – to tylko kilka przykładów pomysłów, jakie pojawiają się na rynku nieruchomości. Wszystkie są zapewne warte rozważenia, ale nie zapewniają trwałego budynku na dziesięciolecia, jaki zapewni stabilność i pewność mieszkania jeszcze dla następnych pokoleń.

Następuje jednak również powrót do surowców naturalnych, a projekty domów drewnianych nie tylko są powszechnie dostępne, ale również pojawiają się w ilościach porównywalnych z budownictwem murowanym. Kwestia wyboru to oczywiście problem indywidualnych przekonań, bowiem wciąż jeszcze pokutuje opinia, że dom drewniany jest mniej trwały i wymaga solidnej pracy w celu utrzymania w dobrym stanie. Sceptycy powinni jednak pomyśleć o tym, że dom murowany także wymaga konserwacji dachu, okresowych przeglądów systemu wodnego i kanalizacji oraz odnawiania elewacji. Domy drewniane za to są znacznie zdrowsze, oddychające, naturalnie regulujące poziom wilgotności powietrza, a przede wszystkim cieplejsze, co oznacza, że nie trzeba wydawać znacznych sum na ocieplanie lub zimowe ogrzewanie.

Projekty domów drewnianych oferowane przez biura nieruchomości to również opcja z tynkowaniem i klasyczną klinkierową elewacją, dlatego, jeśli właściciel preferuje styl miejski może połączyć zdrowe warunki z odpowiednim wyglądem.