Domy z poddaszem dla młodych rodzin

Projekty domów z poddaszem

Dla większości młodych Polaków kupno czy budowa domu to przedsięwzięcie wymagające tak dużych nakładów finansowych, że wymaga to kredytu bankowego, co obciążać będzie budżet domowy przez kilkadziesiąt lat. Dlatego rodziny starają się przeprowadzać inwestycje oszczędnie. Na czym więc można zaoszczędzić?

Przede wszystkim na powierzchni domu. Dom powinien być budowany „na miarę”, tzn. zgodnie z potrzebami rodziny. W przypadku rodzin z małym dziećmi najlepiej zainteresować się projektami domów z poddaszem. Po pierwsze, są to domy parterowe, a ich budowa nie wymaga tak dużych kosztów jak dom piętrowy. Po drugie, realizacja projektu domu z poddaszem może być przeprowadzana etapami. W pierwszym etapie powstaje parter, gdzie przewidziano salon, kuchnię i kilka sypialni. To jest powierzchnia wystarczająca dla rodzin z małymi dziećmi. Natomiast drugi etap budowy można przeprowadzić nawet po kilku latach, gdy dorastające dzieci będą potrzebować samodzielnych pokoi. Adaptacja strychu na potrzeby mieszkalne to dobry pomysł, gdy rodzina musi dbać o swoje bezpieczeństwo finansowe. Już w trakcie pierwszego etapu budowy – myślą o przyszłości – na poddaszu umieszcza się okna dachowe i podciąga instalację elektryczną, grzewczą i wodną.

Mieszkanie na poddaszu, mimo pozornych niewygód (skosy!) ma wiele zalet. Ma swój styl i urok, co umieją docenić zwłaszcza młodzi ludzie. Pokój dla nastolatka na strychu to jest to.